Agnieszka Satalecka

tel.: 696-068-488
e-mail: a.satalecka@przedszkole-pluszowymis.pl

nauczycielka chemii, przyrody, z zamiłowania pedagog i mediator , pracująca w oparciu o potrzeby człowieka.

Jestem mamą dwunastoleniej Ali i dziewiętnastoletnich Bartka i Kuby. Od kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, rozpoczęłam wspaniałą podróż drogi "do siebie". Jest to najpiękniejsza z dróg, jakie znam, choć bywała bolesna i trudna.

Kiedy zaczęłam pracować z przedszkolakami i z zespołem kobiet, które podobnie, jak ja, ceniły w życiu rozwój, podążanie za dzieckiem i kompetencje w wolnym od przemocy towarzyszeniu sobie nawzajem, postanowiłam, że chcę w taki sposób żyć, aby móc jak najwięcej dawać z serca, z samej chęci dawania i dzielenia się. I chcę również cieszyć się życiem i jego każdą chwilą. Rozpoczęłam trwałą współpracę z polskimi i zagranicznymi trenerami Porozumienia bez Przemocy. Swoje doświadczenia przenosiłam na grunt relacji w zespole Pluszowego Misia. Uznanie i spokój , jakie otrzymywał zespół, przenosiło się na pracę z dziećmi. One kochały swoje przedszkole.

Kolejne lata pracy z NVC przyniosły mi wiele wiedzy i doświadczenia ,oraz ostateczne przekonanie, że człowiek przychodzi na świat z zasobami do autentycznego, prawdziwego, pełnego życia i pragnieniem bycia we wspólnocie, gdzie szacunek, bezpieczeństwo , prawda i wolność są największym dobrem. Dziś wiem, że wychowanie człowieka należy zacząć od siebie, od takiego kontaktu z samym sobą, który pozwoli na realizację własnych tęsknot w pełnym braniu pod uwagę tęsknot innych ludzi.

Te wartości przekazuję swojemu zespołowi wspaniałych Dziewczyn, które doświadczając wolności, zaufania, szacunku i uznania, oraz radości z bycia w rozumiejącej i wspierającej wspólnocie, są gotowe do dawania tego, co w nich najlepsze, sobie nawzajem i swoim wychowankom - dzieciom przedszkola i żłobka oraz szkoły Edukacji Wzbogacającej Życie.

Wiele sensu daje mi również praca mediatora w relacjach małżeńskich, rodzicielskich, rodzinnych wielopokoleniowych, oraz towarzyszenie w mediowaniu wewnętrznych konfliktów indywidualnych osób.

Prowadzę również warsztaty wychowawcze dla Rodziców i Opiekunów, w oparciu o inspirujące mnie filozofie Jespera Juula, Marshalla B.Rosenberga, Marii Montesori , oraz wiedzę z zakresu neurobiologii interpersonalnej i coachingu, którą stale pogłębiam i jestem nią zafascynowana, ponieważ tak wiele pozwala rozumieć i dzięki której, tak wiele mogę zdziałać.