Agnieszka Satalecka

tel.: 696-068-488
e-mail: a.satalecka@przedszkole-pluszowymis.pl
pedagog, mediator, nauczycielka przyrody i chemii, fascynatka filozofii i języka Porozumienia bez Przemocy ,z zamiłowania podróżniczka po życiu w kontakcie z ludźmi.
Jestem mamą piętnastoletniej Ali i dorosłych już Bartka i Kuby.
Kiedy zaczęłam pracować z przedszkolakami i z zespołem kobiet, które podobnie jak ja, ceniły w życiu rozwój, podążanie za dzieckiem i kompetencje w wolnym od przemocy towarzyszeniu sobie nawzajem, postanowiłam, że chcę w taki sposób żyć, aby móc jak najwięcej dawać z serca, z samej chęci dawania i dzielenia się. I chcę również cieszyć się życiem i jego każdą chwilą. Rozpoczęłam trwałą współpracę z polskimi i zagranicznymi trenerami Porozumienia bez Przemocy. Swoje doświadczenia przenosiłam na grunt relacji w zespole Pluszowego Misia. Ten grunt owocował. Przynosił radość oraz umiejętność balansu w ciągle zmieniającym się realnym świecie.
Kolejne lata pracy z NVC przyniosły mi wiele wiedzy i doświadczenia ,oraz mocne przekonanie, że człowiek przychodzi na świat z zasobami do autentycznego, prawdziwego, pełnego życia z pragnieniem dawania i wnoszenia swojej najlepszej jakości, tęsknotą za wolnością i jednocześnie przynależnością we wspólnocie, gdzie szacunek, bezpieczeństwo , prawda i wolność są największym dobrem. Dziś wiem, że wychowanie człowieka należy zacząć od siebie, od takiego kontaktu z samym sobą, który pozwoli na realizację własnych tęsknot w pełnym braniu pod uwagę tęsknot innych ludzi. Tę świadomość nazywam świadomością współodpowiedzialności.
Wiele sensu daje mi zarówno praca nauczycielska jak praca mediatora w relacjach małżeńskich, rodzicielskich, rodzinnych , oraz towarzyszenie ludziom w mediowaniu wewnętrznych konfliktów .
Ukończyłam Uniwersytet Gdański Wydział Chemii, potem pedagogikę na Uniwersytecie B.Jańskiego, Konflikty i Mediacje na SWPS , trenerskie studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy, całe mnóstwo warsztatów z zakresu NVC ( od 2008 roku ), wiele rodzicielskich - razem z mężem , od którego mam ogromne wsparcie w realizacji moich projektów. Ostatnio zaangażowałam się w certyfikacyjne szkolenia z Mindfulness, ponieważ widzę wielką moc w świadomości odczuć , które daje nam nasze ciało.
Niosące są dla mnie zarówno same przekonania NVC, jak również filozofia Jespera Juula, oraz Daniela Golemana ( autora Inteligencji emocjonalnej ) ,wiedza z zakresu neurobiologii interpersonalnej ( uczę się od Sarah Pyton, Marty Kułagi, Pernille Plantener ) i coachingu, którą stale pogłębiam i jestem nią zafascynowana, ponieważ tak wiele pozwala rozumieć, słyszeć, widzieć, czuć i zdziałać...