O nas

„Dość obecnemu systemowi” powiedzieliśmy już dziewięć lat temu. Inspiracją stała się dla nas „Edukacja wzbogacająca życie”, koncepcja porozumienia bez przemocy Marshalla B.Rosenberga – psychologa, działacza na rzecz pokoju i założyciela ośrodka CNVC w Stanach Zjednoczonych. Koncepcja ta, spójna z zasadami neurodydaktyki, pozwala nawiązywać w grupie prawdziwe relacje dające fundament i bezpieczne struktury budujące motywację do uczenia się, współpracy dzieci, nauczycieli i rodziców.

Chcemy, aby dzieci cieszyły się zdobywaniem nowych umiejętności i wiedzy, aby cieszyły się z wzajemnego kontaktu. Pomocne dla nas są również doświadczenia Jesper Juula , pedagoga, terapeuty rodzinnego, założyciela międzynarodowego projektu otwartego laboratorium rodzinnego Family-Lab, propagujące wartości bezprzemocowego budowania prawdziwego autorytetu.