W „Pluszowym Misiu” są trzy grupy dziecięce. Żłobkowa do 3 r.ż., 3-4 latków oraz 5-6 latków. Rodzeństwa bywają razem , bywa, że dzieci przynależą do grupy ze względu na ich potrzeby rozwojowe a nie ze względu na wiek - to bardzo indywidualna przynależność, którą uzgadniamy z rodzicami.  Placówka jest czynna w godzinach 7-17. Mamy własną, zdrową kuchnię, przytulny plac zabaw.

Nasza misja to  wspieranie  dzieci w rozwoju na bazie   założeń „edukacji wzbogacającej życie”, czyli  Nonviolent Communication  Marshalla B.Rosenberga. Inspiracją jest dla nas również koncepcja ochrony naturalnych kompetencji dziecka, opracowana przez duńskiego pedagoga Jesper Juula, eksperta w dziedzinie komunikacji w rodzinie i relacjach z dziećmi, autora bestsellerowych książek min. „Twoje kompetentne dziecko”, „Nie-z miłości”, „Przestrzeń dla rodziny”.

Chcemy, aby dzieci doświadczały świata, twórczości i kontaktu między sobą i z nami w pokojowy sposób. Razem się bawimy, uczymy i rozwijamy w atmosferze wzajemnej troski, łagodności  i zrozumienia. Nie zmuszamy dzieci do tego, aby robiły to, czego od nich chcemy, jeśli to nie zaspakaja ich potrzeb. W ten sposób uczymy je kontaktu z samym sobą, ufaniu własnej intuicji, wspieramy adekwatną samoocenę, pracujemy na szczęśliwe dorosłe życie. Nie mamy karnych krzesełek , czy „jeżyków”. Nie etykietujemy dzieci „grzeczne”, czy „niegrzeczne”. Jesteśmy przekonane, że kiedy dzieci zachowują się „źle”, to znaczy, że źle się czują i w ten sposób mówią nam o swoich niezaspokojonych potrzebach . Wówczas staramy się je uwzględnić . Jednocześnie w całym przedsięwzięciu  dbamy również o dobrostan wszystkich dorosłych. Mówimy dzieciom o swoich potrzebach .Ta równowaga jest dla nas ważna.

Wiedząc, że przedszkolaki rozwijają  się poprzez ruch, doświadczenie i interakcje , chcemy przygotować dzieci do nauki w szkole, do nauki czytania i pisania oferując ciekawe i przyjemne zajęcia ruchowo – rytmiczne, sensoryczne, muzyczne , plastyczne, naukowe i terapeutyczne.