W „Pluszowym Misiu” wspieramy dzieci w rozwoju korzystając z założeń „edukacji wzbogacającejżycie”,czyli  Nonviolent Communication  Marshalla B.Rosenberga. Inspiracją jest dla nas również koncepcja ochrony naturalnych kompetencji dziecka, opracowana przez duńskiego pedagoga Jesper Juula, eksperta w dziedzinie komunikacji w rodzinie i relacjach z dziećmi, autora bestsellerowych książek min. „Twoje kompetentne dziecko”, „Nie-z miłości”, „Przestrzeń dla rodziny”.

Chcemy, aby dzieci doświadczały świata, twórczości i kontaktu między sobą i z nami w pokojowy sposób. Razem siębawimy, uczymy i rozwijamy w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.Nie zmuszamy dzieci do tego, aby robiły to, czego od nich chcemy, jeśli to nie zaspakaja ich potrzeb.W ten sposób uczymy dzieci kontaktu z samym sobą, ufaniu własnej intuicji, wspieramy adekwatną samoocenę, pracujemy na szczęśliwe dorosłe życie. Nie mamy karnych krzesełek , czy „jeżyków”. Nie etykietujemy dzieci „grzeczne”, czy „niegrzeczne”.Jesteśmy przekonane, że kiedy dzieci zachowują się „źle”, to znaczy, że źle się czują i w ten sposób mówią nam o swoich niezaspokojonych potrzebach .

Wiemy, że kiedy te potrzeby są widziane , wówczas mamy szansę na prawdziwy kontakt z dzieckiem , a jako nauczyciele mamy szanse bezpiecznie przekazywać wiedzę, którą dzieci bardzo efektywnie nabywają. Podstawą współpracy z dziećmi są dla nas potrzeby dzieci i nasze, opiekunów. Wiedząc, że małe dzieci rozwijają się poprzez ruch, doświadczenie i interakcje , chcemy przygotować dzieci do nauki w szkole, do nauki czytania i pisania oferując ciekawe i przyjemne zajęcia ruchowo – rytmiczne, sensoryczne, muzyczne , plastyczne, naukowe iterapeutyczne.

 


Niepubliczne Przedszkole i Żłobek
"Pluszowy Miś"
Ul. Słoneczna 105
Stara Iwiczna
05-500 Piaseczno
696-068-488