Katarzyna Zawisza

pedagog, oligofrenopedagog; terapeuta zajęciowy

Jestem rodowitą Gorliczanką, mamą 2-letniego Tomka.
Pasjonuję się wszelkimi sztukami plastycznymi, lubię film, kontakt z przyrodą i dobrą książkę.
W roku 2005 otrzymałam odznakę ,,Przyjaciela Dziecka” nadaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

W relacjach z dziećmi ważne jest dla mnie nawiązanie kontaku, ciekawość co dzieje się po drugiej stronie, próba zastanowienia się jakie potrzeby kryją się pod wypowiedziami, zachowaniami. Kluczowe jest budowanie relacji w oparciu o wzajemny szacunek, zrozumienie i autentyczną bliskość. Praca w ,,Pluszowym Misiu”i posługiwanie się językiem Porozumieniem Bez Przemocy, daje mi możliwość patrzenia na świat z perspektywy ludzkich potrzeb i traktowania na równi potrzeb swoich i swoich bliskich.

Szkolenia:

• Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym i spektrum autyzmu
  • Dobry Start Przedszkolaka- praca z programem wychowania przedszkolnego
  • Komunikacja interpersonalana według metody M.B. Rosenberga- Noviolent Communication czyli Porozumienie Bez Przemocy