Katarzyna Zawisza

pedagog, oligofrenopedagog; terapeuta zajęciowy

Jestem rodowitą Gorliczanką, mamą 7-letniego Tomka.
Pasjonuję się wszelkimi sztukami plastycznymi, lubię film, literaturę oraz kontakt z przyrodą.
W roku 2005 otrzymałam odznakę ,,Przyjaciela Dziecka” nadaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
W relacjach z dziećmi ważne jest dla mnie nawiązanie kontaku, ciekawość co dzieje się po drugiej stronie, dotarcie do potrzeb kryjących się pod konkretnymi wypowiedziami, zachowaniami. Kluczowe jest dla mnie budowanie relacji w oparciu o wzajemny szacunek, zrozumienie, bliskość i autentyczną empatię. Praca w ,,Pluszowym Misiu” w nurcie Porozumienia Bez Przemocy, daje mi możliwość patrzenia na świat z perspektywy potrzeb zarówno innych ludzi, jak moich i własnych.
Studia podyplomowe/szkolenia/ warsztaty:

• Studia podyplomowe na kierunku ,,Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu"
  • ,,Złość - dzwonek alarmowy. Od destrukcyjnej siły ku konstruktywnejenergii z Porozumieniem bez Przemocy Marshalla Rosenberga."
  • ,,Repetytorium z metodyki wychowania przedszkolnego"
  • ,,Mali właściciele wielkich mózgów. O neurologii wczesnego dzieciństwa"
  • ,,Kurs animacji żłobkowej i przedszkolnej"
  • Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym i spektrum autyzmu