Katarzyna Makarewicz

W życiu pasjonują mnie dzieci i młodzież - ich potrzeby, uczucia, zachowania, intencje. Interesuje mnie ich szeroko pojęty rozwój, odkrywanie, wspieranie potencjału każdego z osobna. W Przedszkolu "Pluszowy Miś" prowadzę zajęcia z terapii pedagogicznej z elementami Integracji Sensorycznej, zajmuję się również pracą biurową. W życiu prywatnym jestem mamą Olusia. Lubię spotkania, podróże, dobrą książkę (literatura faktu) .

W pracy ważne jest dla mnie wspieranie twórczego rozwoju dzieci, a jakość relacji jest bazą do pracy terapeutycznej. Do moich ulubionych metod należą: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, gimnastyka twórcza, metoda opowieści twórczej, metody twórcze w ramach "pedagogiki zabawy", metoda Malowania Dziesięcioma Palcami, bajkoterapia, muzykoterapia ...Podczas pracy z dzieckiem, wspólnie inicjujemy zabawy, które sprzyjają doświadczaniu, pobudzają samodzielność, uczą wyrażać emocje i potrzeby, stawiają pytania.

Moja przygoda z NVC rozpoczęła się w 2013 r. kiedy to zaczęłam pracować w zespole kierowanym przez Agnieszkę Satalecką. Doświadczyłam wówczas wiary we własne możliwości, wolności w podążaniu za swoją intuicją, doświadczyłam sprawczości i ogromnej chęci działania we wspólnocie. Od tego czasu stale doskonalę swoje umiejętności podczas szkoleń i warsztatów wewnętrznych i tych prowadzonych przez certyfikowanych trenerów NVC (tj. Zofia Aleksandra Żuczkowska, Karsten Schacht Petersen, Pernille Plantener, Marta Kułaga). Są dla mnie ciągłą inspiracją, stale się uczę, rozwijam. Odkrywam, że rozwój ten nie ma końca... jest dla mnie jak podróż, w którą podążam z radością i ciekawością. Filozofia NVC pomaga mi osiągać coraz lepsze rezultaty w istotnych dla mnie obszarach życia ...

Ukończone kursy i warsztaty :

• "Co się dzieje za kurtyną? O neurobiologii i empatii" ;
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopień;
  • Trening Umiejętności Społecznych, terapia grupowa i indywidualna dzieci ze spektrum autyzmu;
  • Terapia ręki I, II stopień
  • Praktyczne zastosowanie Metody Integracji Sensorycznej w procesie wspomagania i rozwoju dziecka;
  • Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej w przedszkolu i szkole;
  • Poprzez kontakt i dialog, do współpracy z dziećmi (trening komunikacji interpersonalnej);
  • Learning Forum z Pernille Plantener (coaching transformacyjny);

Inne szkolenia:

• warsztaty Muzyczna Akademia Przedszkolaka
  • warsztaty W krainie papieru, zabawy ruchowe do wierszy i piosenek z wykorzystaniem różnych form papieru;
  • warsztaty Elementy terapii muzyką i ruchem
  • Kierownik Wycieczek Szkolnych/Kierownik Wypoczynku